Chiropraktyka – coś więcej niż masaż

Jest to pewien rodzaj terapii manualnej, której system leczenia jest oparty na założeniu, że podstawą dobrego stanu zdrowia jest swobodny przepływ impulsów nerwowych, mających początek w mózgu i w rdzeniu kręgowym, a następnie rozchodzących się do wszystkich części ciała.

Dokonuje się tu przede wszystkim dogłębnej analizy mechaniki układu ruchu i zaburzeń w nim powstających. Dzięki swej unikalnej technice, potrafi zrównoważyć układ ruchu i zniwelować takie objawy jak bóle głowy i stawów obwodowych, bóle kręgosłupa, nerwobóle oraz wiele innych schorzeń będących wtórnie związanych z czynnościowymi zaburzeniami w narządzie ruchu.

Terapeuci rozpoczynają leczenie od badania kręgosłupa w poszukiwaniu nieprawidłowych połączeń między kręgami, zwanymi podwichnięciami. Po ich zlokalizowaniu dokonują manipulacji kręgami, aby przywrócić prawidłowy przepływ impulsów nerwowych. Chiropraktycy zalecają również wprowadzenie zmian w żywieniu oraz wykonywanie określonych ćwiczeń fizycznych.

Początki chiropraktyki
chiropraktyka Leczenie oparte na bezpośrednim dotyku rąk było praktykowane już w czasach starożytnych, a manipulowanie kręgami jest nadal zabiegiem leczniczym stosowanym w wielu kulturach.
Niezależny ruch chiropraktyki powstał w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX w., kiedy to uzdrawiacz ze stanu Iowa; D.D. Palmer zyskał lokalną sławę po wyleczeniu głuchoty podczas manipulowania przesuniętym kręgiem. Jeden z pierwszych pacjentów Palmeta nazwał stosowana przez niego technikę, chiropraktyką, co po grecku oznacza „uzyskiwana za pomocą ręki”
Obecnie chiropraktyka jest wykładana w wielu szkołach na świecie, istnieje zatem wiele jej odmian – od mechanistycznych opartych na bezpośrednim usprawnianiu stawów kręgosłupa i kończyn oraz przywracaniu równowagi mięśniowej, czy też odtwarzaniu prawidłowych napięć nerwów czaszkowych i obwodowych, aż do technik odruchowo oddziałujących na aparat ruchu i cały organizm w celu pobudzenia jego wrodzonej możliwości do samoregulacji.
Specjaliści od leczenia manualnego uzyskują pozwolenie na prowadzenie praktyki w 50 stanach USA, a na terenie tego kraju istnieje 20 ośrodków szkoleniowych, ich absolwenci uzyskują tytuł lekarza chiropraktyki. W Polsce chiropraktyką zajmują się absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego, specjaliści rehabilitacji ruchowej.

Zastosowanie
Od rdzenia kręgowego odchodzi 31 par nerwów rdzeniowych, które przechodzą przez otwory w kręgach, kiedy to przejście jest utrudnione, wówczas świadczy to o uciśniętym nerwie. Może się tak zdarzyć w wyniku uderzenia, skurczu mięśnia, przesunięcia dysku, stanu zapalnego.
Chiropraktyka ma zastosowanie w niwelowaniu bólów w mięśniach lub kręgosłupie, umiejscowionych zazwyczaj w okolicach szyi i pleców. Niekiedy ból pojawia się nagle w wyniku urazu, czasem bywa przewlekły, często spowodowany nieprawidłową postawą, siedzącym trybem życia czy nadwagą. Często przyczynę dolegliwości w obrębie mięśni i kości stanowi rodzaj wykonywanej pracy i nieustanny stres.

Wskazania:

  • bóle krzyża,
  • dolegliwości stawu biodrowego,
  • bóle głowy,
  • bóle klatki piersiowej,
  • zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa,
  • migreny,
  • inne dolegliwości związane z zablokowaniem segmentu ruchowego.

Nadzwyczajna konstrukcja urządzeń medycznych Ceragem łącząca w sobie zabiegi kompleksowego masażu, akupresury, chiropraktyki i leczenia ciepłem IR, umożliwia osiąganie nadzwyczajnych efektów leczniczych.

Przyjdź i sam sprawdź!!!
Przekonaj się o tym sam!!!

Inne zabiegi:

Masaż
Akupresura
Zdrowe ciepło podczerwone