Ceragem VE a dobroczynna podczerwień

Robi się coraz chłodniej, czuć wilgoć w powietrzu, coraz częściej pada deszcz, dzień jest krótki, szybko się ściemnia, mało światła, słońca. Najgorszy okres dla człowieka. Odnotowujemy wzmożone bóle kręgosłupa, bóle reumatyczne, odzywają się wrzody, obserwujemy spadek nastroju i ochoty do życia i wiele innych dolegliwości.

Ciepło, podczerwień to doskonały sposób na poprawę stanu fizycznego i psychicznego.

Leczenie ciepłem – podczerwienią należy do najstarszych (ok. 3000 lat) metod leczenia we wszystkich kulturach, bez względu na ich historyczne czy nawet regionalne odrębności. Ciepłolecznictwo czyli leczenie ciepłem polega na dostarczeniu do ustroju energii cieplnej, głównie drogą przewodzenia i przenoszenia. Nieżyjący już prof. dr med. Zbigniew Oszast trafnie określał rolę i znaczenie ciepłolecznictwa: „Energia cieplna stanowi najsilniejszy przeciwbólowy i przeciwzapalny środek, a równocześnie najpotężniejszy dla wszystkich czynności ustroju, jakimi dysponuje fizykoterapia”.

Firma CERAGEM przez wiele lat pracowała nad tym, aby dać szansę pomocy zdrowotnej każdemu człowiekowi poprzez zabiegi na urządzeniach CERAGEM wykorzystując podczerwień.

Zabiegi masażu, chiropraktyki i akupresury wykonywane przez Urządzenie Medyczne Ceragem VE są niezwykle skuteczne właśnie dzięki dużej ilości ciepła – promieni podczerwonych, które emituje ten produkt.

Są one wytwarzane przez specjalne płyty epoksydowo – węglowe (dokładnie takie same jak w inkubatorach) oraz projektory z nefrytu .

Wykorzystane w Ceragemie VE promienie podczerwone nie tylko wspomagają w/w zabiegi, ale umożliwiają klientom korzystanie dodatkowo z termoterapii – ciepłolecznictwa.

Jak podczerwień zastosowana w urządzeniu medycznym Ceragem VE działa na żywy organizm? Daje efekt głębokiego przegrzania . W tkance biologicznej wywołuje przede wszystkim reakcje termiczne. W kontakcie ze skórą skutkuje ogrzaniem i wywołuje pocenie się. Posiada właściwości biostymulacyjne i zdrowotne, stąd jej zastosowanie w przypadku bólów mięśniowych, leczenia kontuzji i stanów zapalnych oraz zaburzeń krążenia. Z jej pomocą można leczyć takie schorzenia jak: choroby skóry, mięśni, rwa kulszowa, wysokie ciśnienie krwi, stres, zmęczenie, reumatyzm, ból głowy, artretyzm, bezsenność, przeziębienia.

Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, układ pokarmowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Wpływa na wzmacnianie odporności. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza bóle menstruacyjne i łagodzi objawy menopauzy, zmniejsza nadpobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii. Promieniowanie podczerwone oczyszcza skórę i tkanki podskórne z toksyn i likwiduje cellulit.
Korzystanie z podczerwieni wspomaga także odchudzanie. Podczerwień stymuluje również produkcję kolagenu, odpowiadającego w naszym organizmie za piękną i jędrną skórę.